Účinná obrana, prevence, řešení následků...

(aneb prevence je vždy levnější než následky)

Na této stránce

https://uverovanisrozumem.webnode.cz/triky-finty-nekale-obchodni-praktiky/

jsem se pokusil vystihnout nejtypičtější nekalé obchodní praktiky související s poskytováním nebankovních úvěrů (zejména spotřebitelských), níže se vám pokusím srozumitelnou formu nastínit jak se vůči nim bránit, jaká je případná prevence a když už nastane problém, jak řešit vzniklé následky...

Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je vždy prevence a ta může spočívat v následujících krocích:

1) Prolustrování Internetu (diskuze, výpis z obchodního rejstříku, na koho jsou webové stránky registrovány, různé inzertní portály, reference)

2) Nechat si vždy zaslat náhled smlouvy předem a tento případně konzultovat i s odborníkem (lze zaslat i na email uverovyanalytik@seznam.cz)

3) Do doby, než někde někomu poskytnu osobní údaje, nedejbože pošlu nějakému dobrodinci peníze předem (OP, atd.), postupovat dle bodu č. 1.  :)

4) Zvážit reálné možnosti v rámci finančního trhu, tedy zda je ta nabídka vůbec reálná (opravdu vám nikdo nepůjčí za jednotky procent stovky tisíc, pokud máte negativní záznamy v úvěrových registrech, máte exekuci, nebo jste v insolvenci a nemáte možnost čímkoliv případný závazek rozumně zajistit)


U tohoto bodu se poněkud více zastavím... Drtivá většina žadatelů o úvěr, ať již v bankovním či nebankovním sektoru nedovede správně realizovat tzv. "úvěrovou turistiku"...

Pozn. Úvěrová turistika je situace, kdy dochází k pozvolnému přefinancování jakéhokoliv úvěru za předpokladu snížení nákladů na stávající úvěr a dosažení buď nižší okamžité splátky, nebo úspory peněz v čase...


V krajní variantě se můžete obrátit i na kontaktní emaily uvedené zde na stránkách...

Účinná obrana zpravidla už souvisí i s řešením následků...

Je třeba si uvědomit, že kde není žalobce, není ani soudce....

1) Prolustrovat si opět Internet, zda-li byl někdo podobně poškozen

2) Využít možností obrátit se na Českou obchodní inspekci, Finančního arbitra a v neposlední řadě i Policii (státní zastupitelství)

3) Požádat svého známého, aby fiktivně požádal o úvěr ... :)


Používat selský rozum... :)

Je třeba si uvědomit, že neexistuje "univerzální řešení", spíše se jedná o to, aby jednotlivé kroky minimalizovaly ekonomické ztráty a maximalizovaly případný užitek..

© 2017 Tomáš Gramotný
Na úvěry s rozumem...
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky